x Bezpieczny Hotel - przestrzegamy zasad ochrony przed zakażeniem COVID-19.

Niechorze i okolica

Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu

Zwiedzając nadmorskie miejscowości nie można zapomnieć o Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu. Każdy z odwiedzających ma możliwość zapoznania się ze wszystkimi latarniami z Polskiego wybrzeża w skali 1:10.
Motylarnia w Niechorzu

Motylarnia w Niechorzu

Szukając wyjątkowej okazji do kontaktu z naturą zapraszamy do nadmorskiej Motylarni w Niechorzu. W tym wyjątkowym miejscu zgromadzono wyjątkowe okazy z całego świata. To rozrywka nie tylko dla oczu, można poznać także historię i zwyczaje tych owadów.
latarnia-morska-w-niechorzu

Latarnia morska w Niechorzu

W Niechorzu na 22 metrowym klifie wybudowany został w 1866 roku wspaniały 45 metrowy zabytek architektury. Światło latarni można dostrzec z odległości ponad 36 km, dzieje się to za sprawą specjalnej żarówki o mocy 1000 W.
molo-w-niechorzu

Molo w Niechorzu

W Niechorzu na plaży znajdują się trzy betonowe mola, po których wczasowicze chętnie spacerują i oglądają zachody słońca.
ciuchcia-retro

Ciuchcia Retro

Dużą atrakcją turystyczną jest możliwość przejażdżki kolejką wąskotorową „Ciuchcia – Retro – Expres” wyjeżdża rano z Gryfic i przez cały dzień kursuje przez miejscowości: Trzęsacz, Rewal, Niechorze, Pogorzelica. Ciekawy klimat wąskotorowej Ciuchci RETRO – stare wagony i zabytkowy parowóz o romantycznym imieniu „PARYS” sprawia, że czujemy się jak w przeszłości.
Ciuchcia jeździ od czerwca do września kilka razy dziennie,a zabytkowy parowóz Parys jeździ w każdą Niedzielę.
szlaki-piesze-i-rowerowe

Szlaki piesze i rowerowe

Przez Wybrzeże Rewalskie prowadzą 2 szlaki turystyczne koloru czerwonego „Szlak Nadmorski Błękitny”, wzdłuż całego polskiego wybrzeża oraz niebieski z Niechorza przez Pobierowo do Dreżewa.
baza-rybacka

Baza rybacka w Niechorzu

Jedną z atrakcji Niechorza jest możliwość podglądnięcia pracy ludzi morza, czyli rybaków. Znajduje się tutaj baza rybacka z kilkoma malowniczo wyglądającymi kutrami. Po przypłynięciu łodzi z połowu możemy kupić świeżą rybkę oraz – jeżeli połów był udany i humory dopisują – posłuchać morskich opowieści z ust ludzi, którzy sami je przeżyli.
muzeum-rybolostwa

Muzeum Rybołówstwa

Muzeum Rybołówstwa jest położone przy głównym trakcie spacerowym łączącym Niechorze z Pogorzelicą. Obiekt ten spełnia oprócz funkcji wystawienniczych także rolę lokalnego centrum kultury. Cały rok obejrzeć tu można bardzo ciekawe eksponaty rodem z morskich wód, a w sezonie letnim w Muzeum podziwiać można dodatkowo wystawę żywych ryb w akwariach pt. “Drapieżniki z mórz i oceanów”.
rewal-17-12-54-3980

Park Wieloryba w Rewalu

Park Wieloryba w Rewalu to kilkaset metrów kwadratowych fantastycznej przygody dla dzieci i dorosłych. Poznac tu można wiele gatunków morskich stworów z głębin Morza Bałtyckiego i innych wód morskich i oceanicznych świata. Olbrzymie posągi ryb, kałamarnic, rekinów, wielorybów to tylko niektóre atrakcje jakie tu czekają. Prawdziwy pirat oprowadzi gości po wszystkich atrakcjach Parku i zdradzi tajniki pirackiego życia. Nie sposób się tu nudzić.

Villa Morskie Oko to nowo-wybudowany obiekt, znajduje się w zacisznej,
otoczonej zielenią Pogorzelicy, 100m od plaży.
Pogorzelica to piękna i ciekawa miejscowość, w której błękitny horyzont spotyka się z cudowną piaszczystą plażą, klifami i sosnowymi lasami.